Minu esimene novell

Ja teda ei tulnudki…

 

Oli rõske pärastlõuna. Tuul vilistas kõrvus ja päikesest polnud pisematki märki. Mõistus ütles, et kuskil see peab ju olema, aga ei mingit vihjet, et päike ka reaalselt eksisteeriks. Kell oli kohe kaks saamas ja mina oma kohtumisele napilt hilinemas. Astusin Astoria hotelli uksest sisse, veel rõskemasse ja kõledamasse lobbysse ning valisin mulle tunduvalt ainsa turvalise isekoha akna all. Kõik oli nii hall, inimesed veel hallimad kui hirmutavalt tuhmi valgust helkivad näotud üheksa küünlaga lühtrid.

Minu juurde sammus ühte jalga pisut liipav portjee. Ta võttis oma vormiriietuse sisetaskust pisikese ruudulise märkmiku ja suhteliselt nüri hariliku pliiatsi, mis oli päevi näinud rohkem kui ta ise. “What would You like to have, Miss?”, küsis kaame näoga portjee. Mõtlesin, et miks ometi peaks mu tellimust vastu võtma täiesti teise ameti esindaja, aga ju siis oli nii mõeldud. Ajad olid ju keerulised. Vastasin hajameelselt, et tapaksin ühe cappucino eest. Portjee mõtles hetkeks, siis naeratas ning taipas, et ka tema oli taolist ütlust varem kuulnud, kuigi inglise keel meie kõrvu sageli selles riigis ei kostunud. Portjee noogutas, pööras selja ja lahkus peaaegu kikivarvul. Väga kummaline tegelane.

Kell oli saanud täpselt kaks pärastlõunal. Mu kohtumise põhjust, Paksu Bossi, ei olnud veel jõudnud. Asjatu tormamine läbi mittemidagi ütleva linna! Toksisin topsis olevate hambaorkidega vastu lauda, voltisin salvrätikutest dinosauruseid ja olin juba nii küüru vajunud ootamise raskusest, et kaugelt oleks mind vokiga võinud segamini ajada. Ja siis ma kuulsin tuttavaid samme. See oli Paks boss!

Aga mu cappucinot ei tulnudki.

fat_man_chair

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s